Podolog z Warszawy
Podologia to jedna z najmłodszych, ale bardzo aktualnych dziedzin na pograniczu medycyny i kosmetologii, która w swojej odrębnej gałęzi ukształtowała się dopiero na początku XXI wieku. Impulsem do powstania tej nauki była zwiększona liczba problemów i schorzeń stóp i płytki paznokcia związanych ze zmianą stylu życia współczesnego człowieka, rozprzestrzenianiem się problemów z nadwagą i cukrzycą, siedzącą pracą biurową w niewygodnych butach, itp. Pracujący w gabinecie podolog z Warszawy jest specjalistą posiadającym zarówno podstawową wiedzę medyczną, jak i umiejętność praktycznej pracy w zakresie pedicure medycznego i korekcji patologii stóp. Specjalista nie diagnozuje ani nie przepisuje leczenia, ale wykrywa zmiany we wczesnych stadiach i kieruje do lekarza.
Specjalista podolog w Warszawie
Granica jest cienka, gdy pacjent nie wie, dokąd się zwrócić, gdy nie ma potrzeby wizyty u chirurga i ortopedy, a pedicure nie daje oczekiwanych rezultatów. Podolog jest łącznikiem między pacjentem a lekarzem specjalistą np. dermatologiem, ortopedą, chirurgiem, diabetologiem w celu wykrycia zmiany chorobowej we wczesnych stadiach bez pomocy chirurgów. Podolog w Warszawie udziela również fachowych porad dotyczących pielęgnacji stóp i paznokci w domu. Ten specjalista ma odpowiednią wiedzę i wie, gdzie może pomóc klientowi w rozwiązaniu problemu, a gdzie już konieczne jest dołączenie bardziej wykwalifikowanego specjalisty o wymaganym profilu. Potencjalnymi pacjentami specjalisty podologa są wszyscy bez wyjątku ludzie. Dzieci (wrastające paznokcie), kobiety i mężczyźni, sportowcy, biznesmeni i politycy. Niezależnie od wykonywanego zawodu i statusu społecznego osoby chorujące na cukrzycę, nadwagę i po prostu starsze osoby potrzebują podologa.
Co powinien wiedzieć podolog w Warszawie? ⠀
Przede wszystkim powinien znać anatomię i fizjologię stopy. Z w/w specjalności medycznych znać tematykę dotyczącą schorzeń tego obszaru ludzkiego ciała, aby podpowiedzieć klientowi z jakim specjalistom powinien się umówić na konsultację i leczenie. Często zdarza się, że problemy z paznokciami i stopami, z którymi klienci zwracają się do podologa w Warszawie, są tylko konsekwencją jakiejś innej choroby organizmu. Ważne jest, aby podolog szybko znalazł takie związki przyczynowe i rozwiązał problem stopy klienta. Główną pracą podologa jest w większości eliminacja skutków różnych wewnętrznych problemów w organizmie, które objawiają się na stopach i paznokciach. Jeżeli pojawią się niepokojące zmiany w obrębie wałów okołopaznokciowych lub na samych paznokciach trzeba jak najszybciej zapisać się do podologa w Warszawie.
Z jakimi problemami zwracają się klienci do podologa w Warszawie?
Wrastające paznokcie to dość powszechny problem i wiele osób spotyka się z nim w swoim życiu. Wzdłuż krawędzi chorego paznokcia zakładane są specjalistyczne klamry, które podnoszą go do góry, zapobiegając wnikaniu głębiej w tkankę. Taka terapia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od nasilenia się choroby.
Należy udać się do podologa w Warszawie, jeśli zostanie zauważone:
- Deformacja płytek paznokciowych (w tym zmiana ich koloru i kształtu).
- Dyskomfort stopy podczas chodzenia.
- Nieprzyjemny zapach butów w ciągu dnia.
- Nadmierna potliwość stóp.
- Swędzenie skóry stóp.
- Odczuwanie bólu przez wrastające paznokcie.
- Popękane pięty.
- Odciski i modzele.
- Brodawki podeszwowe.
Kobiety noszą szpilki, nie zastanawiając się, jakie problemy mogą z tego wyniknąć. Głównym z nich jest problem deformacji kończyn dolnych ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami: paluch koślawy (koślawość pierwszego palca), modzele i odciski itp. Starsi ludzie doświadczają wielu niedogodności związanych z obcinaniem paznokci w przeroście płytki paznokciowej. Dzięki rozwojowi podologii i środkom, które są wykorzystywane w pracy, problem ten rozwiązywany jest w gabinecie podologa w Warszawie. Ponadto osoby z cukrzycą w stadium I i II rozwijają zespół stopy cukrzycowej. Zwracają się do podologa o prawidłową pielęgnację stóp i paznokci oraz poprawę ich kondycji z powodu choroby.
Techniki stosowane w gabinecie podologa w Warszawie
Doświadczony podolog w Warszawie powoduje, że zabiegi są bezbolesne i atraumatyczne, co pozwala szybko i skutecznie zlikwidować twardą warstwę rogową naskórka, nagniotki, odciski, modzele itp. Metody są przeprowadzane przy użyciu specjalnych frezarek i środków stworzonych na bazie naturalnych i hipoalergicznych składników.
Sposoby pracy z problemami podologicznymi:
- Pedicure podologiczny to podstawa pracy specjalisty podologa.
- Ortonyksja (korekta wrastającego paznokcia), np. metoda kostek Arcade, która pozwala rozwiązać problem wrastającego paznokcia o dowolnej złożoności.
- Wybór produktów do codziennej pielęgnacji.
- Usuwanie odcisków i modzeli.
- Usuwanie brodawek podeszwowych.
- Usunięcie płytki paznokcia zmodyfikowanej przez grzybicę paznokci.
- Korekcja odklejania się płytki paznokcia od łożyska.
Zaletą tych technik jest natychmiastowe usunięcie bólu. W przeciwieństwie do metod chirurgicznych zabiegi są bezkrwawe, bezbolesne i nie towarzyszą im dyskomfort w okresie rehabilitacji.