Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne w Szczecinie wymagają od pacjentów przestrzegania konkretnych zaleceń dotyczących stylu życia, aby zapewnić skuteczne i bezproblemowe wszczepienie. Przed i po zabiegu, pacjenci powinni unikać palenia i spożywania alkoholu, ponieważ te czynniki mogą negatywnie wpływać na proces gojenia i osadzania implantu. Palenie tytoniu zwłaszcza, znacząco zwiększa ryzyko powikłań, takich jak infekcje czy odrzucenie implantu. Równie ważna jest umiarkowana aktywność fizyczna; pacjenci powinni unikać ciężkich prac i intensywnego wysiłku, który może obciążać organizm.

Zalecany jest odpoczynek i dobrej jakości sen, co wspomaga regenerację i szybsze gojenie. Dodatkowo, należy przestrzegać zaleceń dietetycznych oraz higieny jamy ustnej, co ma kluczowe znaczenie dla sukcesu leczenia. Wszystkie te działania są niezbędne, aby zapewnić długotrwały efekt i uniknąć potencjalnych problemów związanych z implantami dentystycznymi.

Preparacja pod implanty zębowe w Szczecinie

Przed wszczepieniem korzenia z tytanu lub cyrkonu w kość szczęki wymagane jest dokładne badanie. Specjaliści kliniki implantologii stomatologicznej w Szczecinie bardzo dokładnie badają stan tkanek przyzębia. Aby to zrobić, konieczne może być poddanie się pewnym testom laboratoryjnym, a także prześwietleniom rentgenowskim. Pomoże to ustalić, czy istnieją przeciwwskazania i odpowiednia objętość kości do planowanego umieszczenia sztucznego korzenia.

Na podstawie uzyskanych danych implantolog zaproponuje odpowiednie leczenie, długość okresu rehabilitacji oraz opisze efekt końcowy. Podczas wstępnej konsultacji, zanim Szczecin przywróci implanty zębowe, specjalista przeprowadzi wywiad lekarski, który wykaże obecność nałogów i chorób przewlekłych. Te momenty należy wziąć pod uwagę na etapie przygotowania do interwencji chirurgicznej.

Diagnostyka RTG i tomografia komputerowa przed wszczepieniem implantów zębowych w Szczecinie

Implanty dentystyczne Szczecin
Implanty dentystyczne Szczecin

Na podstawie obrazu klinicznego lekarz implantolog może wykonać tomografię komputerową, RTG częściowe lub tomografię czołową, badanie panoramiczne (z wieloma brakami zębowymi). Nowoczesny sprzęt gwarantuje trójwymiarowe i wyraźne obrazy, które pomagają dokładnie ocenić stan naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych w miejscu implantacji. Skany tomografii komputerowej wykonywane przed wszczepieniem implantów stomatologicznych w Szczecinie są ważnym etapem, na podstawie którego implantolog określa optymalne parametry dla przyszłych implantów, a także kąt pochylenia podczas instalacji. Jest to test, który pozwala uzyskać obrazy całego układu szczękowego pacjenta. Na podstawie tych danych oceniono objętość i masę tkanki kostnej oraz położenie nerwów i zatok.

Implantolog ustali, czy występują nieprawidłowości układu szczękowego (torbiele, ziarniniaki, przewlekłe zmiany przyzębia itp.) Tomografia dentystyczna 3D jest bezpieczna, ponieważ wiązka jest wąsko skupiona, a pacjent jest narażony na minimalną ekspozycję na promieniowanie. W nowoczesnych tomografach nie ma potrzeby wyposażania osobnej komory ochronnej, umieszcza się je bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym. Główną różnicą między tomografami stomatologicznymi jest rozdzielczość.

Jaka analiza jest wymagana przed założeniem implantów zębowych w Szczecinie?

Warunkiem implantacji są badania laboratoryjne, które pozwolą pacjentowi szybko zidentyfikować obecność poważnych procesów patologicznych i zapalnych w organizmie. Może również sprawdzać krzepliwość krwi, co jest ważne podczas każdej interwencji chirurgicznej. Konieczne jest badanie na obecność wirusa HIV, zapalenia wątroby itp.

Dodatkowo, np. w przypadku podejrzenia cukrzycy, lekarz implantolog dr Paweł Dobosz z https://doboszimplanty.pl/cennik/ może zalecić badanie krwi na poziom cukru we krwi. Jeśli masz częste reakcje alergiczne, możesz ocenić poziom globuliny odpornościowej i testy alergenowe. Zaleca się również sprawdzenie funkcji tarczycy, serca, naczyń krwionośnych i innych ważnych narządów. Dbanie o zdrowie kobiet w okresie menopauzy jest szczególnie ważne, ponieważ często towarzyszą im takie schorzenia jak osteoporoza, które mogą prowadzić do nieprzyjemnych powikłań.

Jak przygotowywana jest jama ustna do wszczepienia implantu w Szczecinie?

Przed wszczepieniem implantów zębowych w klinice implantologii Pawła Dobosza należy przygotować całe usta, bez względu na to, ile zębów planuje się odbudować. Ważne jest, aby wyeliminować wszelkie procesy zapalne, gdyż ich rozwój wyzwalają drobnoustroje i bakterie, które mogą przedostać się do porów, powodując stan zapalny tkanki otaczającej implant. Dlatego jama ustna powinna być jak najbardziej sterylna.

Przed implantacją należy wyleczyć następujące choroby zębów:

      • próchnica.
      • zapalenie okostnej.
      • zapalenie ozębnej.

To nie pacjent ocenia stan zębów, a implantolog! Pamiętaj, zęby są źródłem infekcji. Na jego porowatej powierzchni gromadzi się duża liczba drobnoustrojów chorobotwórczych. Dlatego w przypadku paradontozy nie można się go pozbyć – można jedynie spowolnić jego rozwój.

Podsumowanie: co i czego nie robić przed implantacją?

Mniej więcej tydzień przed operacją wszczepienia implantów zęba  pacjenci powinni powstrzymać się od wszelkich hobby: palenia, picia napojów alkoholowych, jedzenia fast foodów itp. Najlepiej zaopatrzyć się w zdrowe i bogate w witaminy produkty, takie jak kefir, twarożek, owoce i świeże warzywa. Jeśli musisz przyjmować specjalne leki, które spowalniają krzepnięcie krwi, musisz je tymczasowo odstawić.

Mniej więcej dzień przed planowanym zabiegiem warto wykonać profesjonalne czyszczenie jamy ustnej z płytki nazębnej i twardych osadów na szkliwie. Wszystkie leki należy stosować wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Zadaniem implantologa jest nie tylko stworzenie pięknych sztucznych zębów, ale także przywrócenie funkcji zębów. Pozwala pacjentom bezboleśnie i szczęśliwie przeżuwać dowolne pokarmy po wszczepieniu implantów stomatologicznych https://implanty-zebow-szczecin.eu/.