Ile kosztują implanty całej szczęki?
Ile kosztują implanty całej szczęki? Gdybyśmy mieli wskazać najpopularniejszą protezę stomatologiczną, z pewnością wspomnielibyśmy o implancie zębowym. Dzięki niemu możliwe jest rozwiązanie problemów związanych z brakiem uzębienia. Jest to nowoczesne, jednocześnie bardzo trwałe rozwiązanie. Decyduje się na nie coraz więcej osób, które odwiedzają gabinet stomatologiczny.
Implant zęba – co to takiego? Jak wyglądają przygotowania do zabiegu? Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów? Czy wstawianie implantu zęba jest bolesne? Ile kosztują implanty zębów? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.
Implant zęba – co to takiego?
Aby móc zrozumieć, na czym tak właściwie polega zabieg związany ze wszczepieniem implantu zęba, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, czym on tak właściwie jest. Otóż jest to pewnego rodzaju śruba, która to stosowana jest zarówno do osadzania, jak i przebywania w kości. Implanty zostały stworzone właśnie po to, aby skutecznie uzupełnić braki zębowe. Każdorazowo specjaliści zwracają uwagę na to, aby implant zęba miał dobrze dobraną szerokość i długość. Dzięki temu jest to gwarancja prawidłowej retencji w kości, a to maksymalizuje długość czasu użytkowania implantu. Tak więc implanty zębowe to anatomiczne zamienniki zębów. Tego typu element na dzień dzisiejszy produkowany jest z tytanu i cyrkonu. Do najczęściej stosowanych możemy zaliczyć te pierwsze. Charakteryzują się tym, że mają dobrą integrację z kością, w konsekwencji czas leczenia ulega znacznemu skróceniu. Warto również wspomnieć o satysfakcjonującej biozgodności i wytrzymałości mechanicznej. Jeśli chodzi o implanty ceramiczne, mają one barwę kości słoniowej, co jest bardzo istotne w przypadku obniżenia się dziąsła.
Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?
Zanim rozpocznie się zaawansowany zabieg, w pierwszej kolejności przeprowadzane są skomplikowane badania pacjenta, a także zaawansowane analizy w jamie ustnej. Dzięki temu możliwe jest ustalenie wskazań do implantacji. Następnie przeprowadzany jest bezpośredni wywiad i badanie kliniczne. Jednym z ważniejszych badań jest jednak diagnostyka radiologiczna. Duże znaczenie ma badanie tomograficzne CBCT. Jest ono bardzo istotne, bowiem decyduje o tym, jaki rodzaj implantu zębowego będzie najbardziej optymalny, a także jaki jego wymiary będą odpowiednie. Jest to również wskazówka czy konieczne nie okaże się przygotowanie chirurgiczne wyrostka. Dopiero na podstawie powyższych badań specjalista może zdecydować się na rozpoczęcie zabiegu.
Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że decyzja co do wyboru optymalnego leczenia powinna być podjęta przed procesem usuwania zęba. Co to oznacza w praktyce? Jeśli klient ma zalecenia związane z ekstrakcją zęba lub kilku zębów, wówczas konieczne okazuje się zastanowienie nad tym, w jaki sposób szybko i skutecznie uzupełnić poszczególne braki. Jest to oczywiście szczególnie istotne, jeśli sprawa dotyczy przedniego odcinka łuków zębowych. Do wyboru mamy dwie drogi postępowania, mianowicie leczenie protetyczne i implantologiczne z odbudową protetyczną. Na implanty zębowe możemy zdecydować się właściwie w każdym przypadku, kiedy nie posiadamy satysfakcjonującego uzębienia. Wbrew pozorom jest to proces mało inwazyjny, dlatego też nie musimy się go obawiać. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, a po wszystkim zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej.
Czy wstawianie implantu zęba jest bolesne?
Wiele osób unika dentystów i stomatologów, bowiem kojarzą nam się oni z ogromnym bólem i nieprzyjemnym, typowym zapachem. W praktyce jednak proces związany ze wszczepieniem implantu zęba jest całkowicie bezbolesny. Jedyny ból, jaki jesteśmy w stanie odczuć, to delikatne ukłucie, a także rozpychanie w trakcie podawania środka znieczulającego. Pacjent podczas czynności wkręcania implantu nie czuje kompletnie nic. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście można tego dokonać w znieczuleniu ogólnym, wówczas nad zabiegiem czuwa cały zespół chirurgów. Dlatego też osoby, które obawiają się tego zabiegu ze względu na potencjalny ból- nie muszą się niczym obawiać. Jest to z pewnością mniej problematyczna kwestia niż w przypadku plombowania.
Ile kosztują implanty zębów?
Wiemy już właściwie wszystko na temat implantu zębowego w https://doboszimplanty.pl/cennik/. Teraz warto zastanowić się nad tym, ile wynosi koszt całego zabiegu. Otóż zależny jest on od skali przeprowadzanego zabiegu. Dodatkowo na cenę implantu mogą wpływać warunki w jamie ustnej, ewentualne dodatkowe zabiegi, rodzaj odbudowy protetycznej, ilość implantów, a nawet uzupełnienia czasowe. Warto również wspomnieć o nieco bardziej oczywistych czynnikach, wśród których wyróżnić możemy lokalizację, doświadczenie specjalistów, markę gabinetu, panujące standardy. Jeden implant może kosztować nas od 4-6 tysięcy złotych. Nieco więcej zapłacimy za usługi natychmiastowe.